O mnie

Fizjoterapia w Luboniu i okolicach

Witaj, nazywam się Kacper Korytowski i jestem fizjoterapeutą. Moja przygoda z praktyczną fizjoterapią zaczęła się w 2017 roku, po obronie pracy licencjackiej i otrzymaniu prawa do wykonywania zawodu nr 59965. Po ukończeniu studiów licencjackich rozpocząłem prace w ośrodku fizjoterapii w Luboniu jednocześnie kontynuując naukę na studiach magisterskich. Przez kolejne lata łączyłem na co dzień teorie z praktyką zyskując tym samym spore doświadczenie zawodowe.

Terapia manualna

Po studiach magisterskich zapragnąłem rozwijać się dalej. Pierwszy kurs który ukończyłem to Podstawy Terapii Manualnej. Dzięki niemu nabyłem doświadczenie w odciążeniu bólu u pacjenta z natychmiastowym efektem. Technika ta pozwala pracować manualnie z niemal każdym rodzajem tkanek.

 

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

Dopełnieniem kursu Terapii Manualnej było Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe. Pozwala ono na terapie absolutnie bezbolesną w odczuciu dla pacjenta. Uwielbiają ją moi pacjenci, a ich zadowolenie daje mi ogromną satysfakcję.

 

Terapia narzędziowa (IASTM)

Razem z powyższymi technikami stosuje Terapię narzędziową (IASTM). Technika ta pozwala na pracę z każdym rodzajem tkanek. Wykorzystuje się w niej narzędzia ze stali chirurgicznej. Pozwala to na dostanie się do tkanek w taki sposób, w jaki nie da się dostać za pomocą samych rąk. Dzięki czemu efekty są jeszcze lepsze!

 

Medyczna akupunktura – suche igłowanie

Ukończyłem również szkolenie z zakresu suchego igłowania. Technika ta jest zwana inaczej medyczną akupunkturą. Pozwala ona na precyzyjne rozluźnienie punktu spustowego każdego mięśnia przy pomocy specjalnej igły. Technika ta rewelacyjnie sprawdza się u sportowców. W wybranych przypadkach znajduje również zastosowanie u innych pacjentów.

 

Plany na przyszłość – PNF dla osób z
problemami neurologicznymi

Aktualnie ukończyłem szkolenie PNF 1 & PNF 2. Jest to najlepsza metoda fizjoterapii oraz diagnostyki osób z problemami neurologicznymi. Koncepcja ta jest idealnym dopełnieniem mojej dotychczasowej praktyki. Skrupulatnie dążę do zostania jednym z najlepszych certyfikowanych terapeutów PNF, co mam nadzieje w niedalekim czasie potwierdzi zdany egzamin.

Cały powyższy wachlarz doświadczeń dał mi swobodną możliwość prowadzenia własnej działalności z zakresu fizjoterapii w Luboniu, dzięki czemu mogę zawitać w Waszym domu każdego dnia i zapewnić najlepszą opiekę fizjoterapeutyczną na rynku.

 

Fizjoterapia w Luboniu – zakres usług

Zakres usług oraz cennik znajdziesz tutaj

Po więcej informacji serdecznie zapraszam do kontaktu oraz na mojego Facebooka

Zapraszam do kontaktu.