Witaj, nazywam się Kacper Korytowski i jestem fizjoterapeutą.

Moja przygoda z praktyczną fizjoterapią zaczęła się w 2017 roku, po obronie pracy licencjackiej i otrzymaniu prawa do wykonywania zawodu nr 59965. Po ukończeniu studiów licencjackich rozpocząłem prace w ośrodku rehabilitacji w Luboniu jednocześnie kontynuując naukę na studiach magisterskich. Przez kolejne lata łączyłem na codzień teorie z praktyką zyskując tym samym spore doświadczenie zawodowe.

Terapia manualna

Po studiach zapragnąłem rozwijać się dalej. Pierwszy kurs który ukończyłem to Podstawy Terapii Manualnej. Dzięki niemu nabyłem doświadczenie w odciążeniu bólu u pacjenta z natychmiastowym efektem. Technika ta pozwala pracować manualnie z niemal każdym rodzajem tkanek.

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

Dopełnieniem kursu Terapii Manualnej było Rozluźnianie mięsniowo-powięziowe. Pozwala ono na terapie absolutnie bezbolesną w odczuciu dla pacjenta. Uwielbiają ją moi pacjenci, a ich zadowolenie daje mi ogromną satysfakcję.

Terapia narzędziowa (IASTM)

Razem z powyższymi technikami stosuje Terapię narzędziową (IASTM). Technika ta pozwala na pracę z każdym rodzajem tkanek. Wykorzystuje się w niej narzędzia ze stali chirurgicznej. Pozwala to na dostanie się do tkanek w taki sposób, w jaki nie da się dostać za pomocą samych rąk. Dzięki czemu efekty są jeszcze lepsze!

Medyczna akupunktura – suche igłowanie

Ukończyłem również szkolenie z zakresu suchego igłowania. Technika ta jest zwana inaczej medyczną akupunkturą. Pozwala ona na precyzyjne rozluźnienie punktu spustowego każdego mięśnia przy pomocy specjalnej igły. Technika ta rewelacyjnie sprawdza się u sportowców. W wybranych przypadkach znajduje również zastosowanie u innych pacjentów.

Plany na przyszłość – PNF dla osób z problemami neurologicznymi

Aktualnie szkolę się z zakresu PNF. Jest to najlepsza metoda fizjoterapii osób z problemami neurologicznymi. Kurs ten jest idealnym dopełnieniem mojej dotychczasowej praktyki. Skrupulatnie dążę do zostania jednym z najlepszych certyfikowanych terapeutów PNF.

Cały powyższy wachlarz doświadczeń dał mi swobodną możliwość prowadzenia własnej działalności z zakresu fizjoterapii, dzięki czemu mogę zawitać w Waszym domu każdego dnia i zapewnić najlepszą opiekę fizjoterapeutyczną na rynku.

Po więcej informacji serdecznie zapraszam do kontaktu oraz na mojego Facebooka

Zapraszam do kontaktu.